Po Jihlavsku láká muž děti do auta i na Havlíčkobrodsku
11.1.2011 18:16 Milan Pilař Rubrika: Havlíčkobrodsko
V úterý 11. ledna zaznamenali policisté na dvou místech Havlíčkobrodska muže v tmavém autě, který lákal děti do auta. Obě z místa utekly domů.
Krátce před sedmou hodinou ranní zastavil v Olešné neznámý pachatel s černým vozidlem, pravděpodobně značky Škoda Favorit, u nezletilého osmiletého chlapce, který šel v tu dobu od kapličky v obci směrem domů.
Po otevření dveří u spolujezdce oslovil muž chlapce slovy: „Pojď do auta.“ Chlapec nato reagoval útěkem domů. Muž měl být podle informací policistů ve věku okolo třiceti let, světlých vousů a na sobě měl tmavé oblečení.
Ke stejnému případu došlo přibližně ve stejné době u autobusové zastávky v Koječíně. Neznámý pachatel s vozidlem tmavé barvy, nezjištěné značky zastavil u jedenáctileté dívky, která čekala na zastávce na autobus. Začal jí nabízet různé sladkosti a poté i peníze. Snažil se ji nalákat do vozidla s tím, že ji odveze do školy. Dívka vše odmítla. Poté, co k zastávce přijížděl autobus, neznámý z místa odjel. Muž měl být ve věku okolo čtyřiceti let, dioptrické brýle a na sobě měl tmavé oblečení.
Jana Mazourová, tisková mluvčí Policie ČR v Havlíčkově Brodě




