Reklama

Známe vítěze v soutěži o nejchytřejší žáky a studenty Kraje Vysočina

13.11.2015 10:06 Zuzana Šimůnková Rubrika: Vysočina

Známe vítěze v soutěži o nejchytřejší žáky a studenty Kraje Vysočina

Počátkem listopadu se na Gymnáziu Havlíčkův Brod uskutečnilo krajské kolo osmého ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR.

kat-a.jpg

Ve třech kategoriích se utkalo 150 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v konkurenci 2690 soutěžících z celé Vysočiny. V kategorii A nad celkem 763 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jakub Mašek ze ZŠ Komenského ve Žďáře nad Sázavou. První místo mezi 1455 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jakub Svoboda z Gymnázia v Třebíči. A v neposlední řadě Jáchym Bártík z Gymnázia Havlíčkův Brod na své cestě k vítězství v kategorii C překonal 470 soutěžících ze středních škol Kraje Vysočina.
„Letos celostátně evidujeme přes 58 tisíc soutěžících z 2 909 různých škol. To znamená, že soutěže se účastní již téměř polovina všech základních a středních škol v České republice,“ hodnotí předseda Mensy ČR Petr Mazal. „Věříme, že je to jednak díky výjimečnému konceptu olympiády zaměřenému primárně na rozumové schopnosti bez ohledu na úroveň a kvalitu získaného vzdělání soutěžících, jednak díky snadné dostupnosti nominačního kola. To probíhá on-line, může se ho tedy zúčastnit každý žák, buď ve škole nebo doma, tam, kde má přístup k internetu,“ vysvětluje Petr Mazal.

matej.jpg
Soutěž má za cíl jednak pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, také však i upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost. V neposlední řadě, i díky výsledkům v Logické olympiádě mohou na školách rozpoznat nadání dětí a věnovat mu náležitou péči. Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole konaném 30. listopadu už tradičně v Míčovně Pražského hradu.
Soutěž je celostátně podporována Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate.
Mensa je nevýdělečná organizace založená roku 1946 v Oxfordu. Její česká pobočka vznikla roku 1991 a v České republice dnes sdružuje přes 4 000 jedinců s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Mensa ČR zřizuje v Praze Mensa gymnázium pro nadané děti, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, organizuje Logickou olympiádu, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti, pořádá letní kempy, tábory a další aktivity.
Krajské kolo podpořil Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod, VZP a ČPZP. I díky této podpoře obliba Logické olympiády v našem kraji stále vzrůstá, a to jak v počtu účastníků, tak v celkovém počtu škol.

Sdílej na Facebooku       Poslat emailem Vytisknout

Kontakt na redakci: zpravy@vysocina-news.cz
Mediální zastoupení deníku zajišťuje agentura SAFARI MEDIA
Informace o inzerci: info@safarimedia.cz

© Vysočina-news.cz - Všechna práva vyhrazena

developed by Michal Kandr | design by Growlab